0
0
НА НАШОМУ САЙТІ ВЕДУТЬСЯ ТЕХНІЧНІ РОБОТИ. Приносимо вибачення за незручності. 
phone-icon
Замовити дзвінок

Хімічні та механічні анкери – як вибрати анкер?

Хімічні та механічні анкери – як вибрати анкер?

Правильний вибір кріплення – запорука надійного і довговічного монтажу. Ви можете вибирати між традиційними механічними анкерами та хімічними анкерами. У чому різниця між цими видами кріплень?

 

Анкери, на відміну від дюбелів, мають здатність витримувати дуже високі навантаження. Найчастіше їх використовують для кріплення двох частин конструкції або елементів конструкції до бетону та інших видів основи.

 

Механічні та хімічні анкери можуть використовуватися як взаємозамінні в певних ситуаціях.

 

Механічний анкер. Цей тип анкерного кріплення з’єднує елементи з основою за допомогою фізичної сили. Здебільшого він має схожий механізм дії, як і розпірний дюбель. Винятком з таких механічних анкерів є анкер-шуруп до бетону, який врізається в основу, завдяки різьбі осідає по всій довжині отвору.

Анкер-шурупи до бетону є найбільш часто використовуваним кріпленням  і добре працює практично на кожному будівельному майданчику. Їх цінують за швидкий і простий монтаж, забезпечуючи при цьому високу несучу здатність.

Всі механічні анкери виготовляються зі сталі (або, принаймні, їх основні частини), тому їх називають металевими анкерами. Однак слід пам’ятати, що деякі з них містять і пластикові елементи.

Незважаючи на свої невід’ємні переваги, металеві анкери мають і свої недоліки. Перш за все, вони є результатом способу розпирання  і дії фізичних сил. Високі навантаження, яким постійно піддається анкер, і його розпирання на структуру основи  можуть викликати розтріскування, кришення і розрив матеріалу в якийсь момент.

 

Хімічні анкери – тип кріплення, що виникає в результаті з’єднання смоли з затверджувачем. Вони працюють за принципом адгезії, тобто поверхневого з’єднання цих двох речовин. Такі властивості хімічного анкера роблять його широко використовуваним, особливо при реконструкції будівель.

Хімічний анкер є особливо міцним і універсальним кріпленням. Його перевага в тому, що він неінвазивний по відношенню до матеріалу, в який поміщений – на відміну від металевого анкера, він не створює напруги в основі, тому не сприяє її руйнуванню і ослабленню конструкції.

Можливості хімічних анкерів широкі. Їх можна використовувати в будь-якій основі і в різних умовах, навіть коли вона волога. Вони не піддаються корозії, відмінно підходять для глибокого анкерного кріплення і, перш за все, здатні витримувати навіть найважчі навантаження. Крім того, несуча здатність хімічних анкерів дуже хороша.

Хімічний анкер має ту перевагу, що він ідеально підходить для кріплення в матеріалах з порожнечами, таких як пустотіла цегла або пустотілі блоки.

Плюси і мінуси механічних і хімічних анкерів.

На завершення варто перерахувати всі переваги обох рішень, що допоможе відповісти на питання «який анкер вибрати?».

Механічні анкери – переваги

·                   Можна навантажувати відразу.

·                   Можуть встановлюватися незалежно від температури.

·                   Дуже добре працюють у твердих основах.

·                   Добре працюють при наскрізному монтажі, що прискорює час монтажу.

·                   Анкер-шурупи ідеально підходять для тимчасового монтажу завдяки тому, що їх можна повністю демонтувати з основи.

·                   Вони, як правило, дешевші, ніж хімічні анкери.

·                   Їх монтаж менш вимогливий.

Недоліки механічних  анкерів

·                   Вони не підходять для пустотілих і кам’яних основ (за винятком кількох випадків і непрофесійних застосувань).

·                   Вони розпирають основу, тому їх не можна використовувати на малих дистанціях або близько країв.

·                   Вони можуть піддаватися корозії, особливо якщо вони погано підібрані до умов і матеріалу, з яким можуть контактувати.

·                   Їх не можна встановлювати у вологі основи або за будь-яких хімічних умов.

Хімічні анкери – переваги

·                   Завдяки їм ми отримуємо найвищу вантажопідйомність і маємо можливість глибокого анкерного кріплення.

·                   Вони є альтернативою механічним анкерам, коли ви маєте справу з іншим типом основи, ніж бетон.

·                   Вони стійкі до динамічних навантажень (вібрацій).

·                   Ви можете дотримуватися невеликої відстані між анкерами та монтувати близько до краю.

·                   Вони підходять для всіх типів основ, навіть пошкоджених або пустотілих, а також вологих і заповнених водою.

Недоліки хімічних анкерів

·                   Монтаж хімічних анкерів складніший. Їх не можна навантажувати відразу після монтажу – існує певний час схоплювання, якого необхідно суворо дотримуватися і який залежить від температурних умов.

·                   Для їх монтажу потрібні спеціальні аксесуари – щітка, насос, дифузор, пістолет.

·                   Важлива і температура самої хімії, тобто робоча температура. Обов’язково потрібно дотримуватися правил, викладених на етикетці.

·                   Як правило, вони не підлягають демонтажу і тому не підходять для тимчасового монтажу.

Коли краще застосувати хімічні анкери, а коли механічні?

У чому користь хімічного анкера і в чому користь механічного анкера? Хороший спосіб швидко порівняти механічні та хімічні анкери – це також розрізняти їх з точки зору найпоширенішого використання. Це допоможе вам визначити правильний анкер із самого початку.

Застосування механічних анкерів:

·                   кріплення різних елементів конструкції (підстав колон, балкових опор, поручнів);

·                   кріплення різних стійок;

·                   конструкція промислових воріт;

·                   монтаж вентильованих фасадів;

·                   полегшені підвісні стелі.

Застосування хімічних анкерів:

·                   реновація будівельних конструкцій (мостів, житлових, офісних будівель, виробничих будівель) та різні ремонтно-відновлювальні роботи, також у місцях, де раніше розташовувалися механічні анкери;

·                   реконструкція, прибудова, надбудова;

·                   підкріплення;

·                   будівництво доріг та іншої інфраструктури.

У двох словах, виберіть механічний анкер, якщо ви хочете зробити швидкий монтаж в сухому , непошкодженому бетоні, і хімічний анкер, якщо вам потрібно закріпити дуже важкий елемент  у невідомій основі.

 

анкера, хімічний анкер, механічний анкер

Коментарі